مدیا لنز | Medialenz

به Medialenz خوش آمدید. به صورت رایگان یک اکانت بسازید و عضو سایت شوید! باعضویت در سایت، شما میتوانید در بحث های انجمن شرکت کنید, و همینطور با دیگر کاربران سایت ارتباط داشته باشید!

چگونه انیماتور (انیمیشن ساز) بشیم؟

Arman

تحلیل گر
کاربر ویژه
به نام خدا
بدون شک هزار چالش و مسئله برای کسی که بخوات انیماتور بشه پیشرو داره و برای کمتر کردن و به حداقل رساندن این مسائل بنده راه انیماتور شدن رو که بعد از حدود ۵ سال فهمیدم رو در خدمت شما عزیزان قرار میدم
۲۰۲۰۱۲۱۴_۱۰۴۲۴۲.png
خب مسئله اصلی اینجاست میخواید چه سبک انیمیشنی رو برید؟ پیشنهاد میکنم اول همه سبک های انیمیشن رو بشناسید و تحقیق بکنید و بعد بیاید سراغ این تاپیک.
برای انیماتور شدن نیاز به موارد زیر دارید:
۱.یاد گیری نرم افزار های مورد نیاز
۲.بدست آوردن مهارت های مورد نیاز
۳.تجربه و نمونه کار!
بعد از این مراحل شما یک انیماتور هستید!
نگران اینم نباشید که الان نمی توانید حتی یک خط صاف بکشید! چون منم همین طوری بودم اما به مرور زمان طراحی هایی انجام میدید که حتی تو خواب هم نمیدیدید!
در پست های بعدی‌ راه انیماتور شدن هر یک از سبک های انیمیشنی رو به شما معرفی میکنم.
220px-EquestriaMap.png
دوستان متاسفانه چیزی رایگان بدست نمیاد اگه قرار باشه همه چی رو به وسیله فیلم های آموزشی رایگان توی فضای مجازی یاد بگیریم پیشرفتی حاصل نمیشه حتما می پرسید چرا؟ چون خیلی از مسائل به صورت کامل و فوت کوزه گری رو بهتون یاد نمیدن یا با حداقل کیفیت هست! شما بهتره برای هر رشته ای که بخواید برید خرج کنید! به عنوان مثال افرادی که کنکور سراسری رو دو رقمی یا تک رقمی شدن رو نگاه کنید! شاید تعدادی کمی اونم اندازه تعداد انگشتان دست از مدارس معمولی دولتی باشند! یا حداقل پول کتاب تست هارو دادن! پس عزیزان لطفا برای کارتون ارزش قائل باشید وگر مثل من چندددد سال در گیر یک مهارت که نه بلکه فقط یک نرم افزار میشید...ازما گفتن بود.

آخرین ویرایش:

Arman

تحلیل گر
کاربر ویژه
چگونه انیماتور 2D شویم؟

۱.نرم افزار های مورد نیاز:
نرم افزار های خیلللیییی زیادی وجود داره و این نرم افزار هایی که بنده میگم صرفا پیشنهادی هست و از بهترین ها سعی کردم نشونتون بدم
sketch-1607938605572.jpg
Moho: برای ساخت انیمیشن های کات اوت ،فلش یا سریع تر و پرکیفیت ساختن انیمیشن هست حتی شما میتونید چند برابر بهتر از انیمیشن ریک و مورتی خروجی بگیرید!...البته این نرم افزار برای گروه های کوچک و یا مبتدی هاهم عالیه
نمونه انیمیشن ها:
Song of the sea
puffin rock
روبی و جوجه ها

Toonboom:بهترین و استاندارد ترین نرم افزار انیمیشن سازی دو بعدی در کل دنیا! این مخصوص گروه های حرفه ای و انیمیشن سازی بزرگ هست
نمونه انیمیشن ها:
تقریبا بیشتر انیمیشن های 2D که دیدید با این نرم افزار ساخته شده! بن تن،
باب اسفنجی،تام و جری،سیمپسون ها و بقیه ی انیمیشن های دو بعدی!

Photoshop: خب دیگه این همه میشناسن لازم به توضیح نیست!هرکی از مادرش قهر کرده یه پک اموزشی فتوشاپ داده بیرون😐

After Effects:برای جلوه های ویژه و موشن گرافیک

Premiere: بهترین نرم افزار تدوین!البته فعلا این بهترینه

Illustrator: یکی از بهترین نرم افزار طراحی کاراکتر یا صحنه های زیبا...

نکته مهم اینکه من سعی کردم "حداکثر"نرم افزار هایی که لازم هست رو بهتون معرفی کنم،یعنی نهایت نهایتش این ۶ تا نرم افزار رو باید یاد بگیرید

۲.مهارت های مورد نیاز:
(حداکثر مهارت ها)
1.نور، رنگ، مبانی تصویر
2.طراحی کاربردی
3.انیمیت دوبعدی
4.بازیگری برای انیماتور ها
5.فیزیک در انیمیشن
6.انیمیت افکت دوبعدی
7.کامپوزیت
8.کارگردانی و سینماتوگرافی
9.طراحی و کانسپت محیط
10.طراحی کاراکتر برای انیمیشن، گیم و کمیک
11.ساخت رزومه و پورتفولیو

۳.منابع آموزش و تجربه و نمونه کار:

در آخرین پست بعد از معرفی کردن تمامی رشته ها ی انیماتور بهتون میگم..

۴‌.سیستم های مورد نیاز:
کامپیوتر خوب،قلم نوری یا تبلت طراحی،قلم و کاغذ

سوالی داشتید توی پ.خ بفرستید جوابتون رو میدم.
پایان

آخرین ویرایش:

Arman

تحلیل گر
کاربر ویژه
چگونه انیماتور 3D یا همان CGartist شویم؟

نرم افزار های خیلللیییی زیادی وجود داره و این نرم افزار هایی که بنده میگم صرفا پیشنهادی هست و از بهترین ها سعی کردم نشونتون بدم
sketch-1607938606497.jpg
یک نکته مهم اونم اینکه این نرم افزار ها مکمل هم هستند و نمیشه به طور کامل دقیقا بگی جدا جدا هر یکی برای چه کار هایی هستند! نمیشه این هارو از هم جدا کرد... ولی من سعی میکنم به طور کلی توضیح بدم کار برد هر یکی رو...

Maya: یکی از قدرتمند ترین نرم افزار های مدلینگ سه بعدی(مدلینگ یعنی طراحی سه بعدی) و مخصوصا برای انیمیت کردن تمامی شرکت ها و استودیو های بزرگ این نرم افزار از نرم افزار هایی مثل بلندر و تریدی مکس و... ترجیه میدن...

V-ray:این در اصل یک نرم افزار نیست بلکه موتور رندر گیریه که باید در مایا یا تریدی مکس یا بلند... نصب بشه، این باعث پروژه شما دقیقا مثل واقعیت بشه و بیننده فرق بین فیلم و انیمیشن رو نفهمه! خیلی از تبلیغات تلویزیونی با همین هست و ما فکر میکردیم اینا همش فیلمه!

Z-brush: این نرم افزار مخصوص طراحی کاراکتر و یا هیولا و ... سه بعدی هستش میشه باهاش خیلی چیز های دیگه به جز شخصیت درست کرد اما نکته مهم مدلسازی این نرم افزار هیچ نرم افزار دیگه ای نداره! و قدرت های خاص خودش داره که خیییللیی مهمه حتی چیز هایی که توی این میشه ساخت توی مایا نمیشه حتی اگرم بشه مدت ها طول میکشه...

Houdini: بیش از نصف انیمیشن ها و بازی ها و فیلم های هالیوودی با این نرم افزار جلوه های ویژه هاشون ساخته شده! دیگه از خفن بودن این نرم افزار آگاه شدید!

Substance: بهترین نرم افزار برای ساخت متریال و تکسچر و مخصوصا لباس و پارچه و...

Nuke: فرض کنید همه کارا رو انجام دادید و از انیمیشن خروجی گرفتید،حالا برای تنظیم کیفیت و شدت رنگ و... که باعث میشه ده ها برابر کارتون جذاب تر بشه به طوری دهن بیننده باز بمونه باید خروجی نهایی رو از این نرم افزار بگیرید!

Photoshop: خب دیگه این همه میشناسن لازم به توضیح نیست!هرکی از مادرش قهر کرده یه پک اموزشی فتوشاپ داده بیرون😐

نکته مهم اینکه من سعی کردم "حداکثر"نرم افزار هایی که لازم هست رو بهتون معرفی کنم،یعنی نهایت نهایتش این ۹ تا نرم افزار رو باید یاد بگیرید

۲.مهارت های مورد نیاز:

(حداکثر مهارت ها)
1.نور، رنگ، مبانی تصویر
2.طراحی کاربردی
3.انیمیت سه بعدی
5.فیزیک در انیمیشن
6.انیمیت افکت سه بعدی
7.کامپوزیت
9.طراحی و کانسپت محیط
11.ساخت رزومه و پورتفولیو

در پست های بعدی تمامی‌منابع رو به طور کامل بهتون معرفی میکنم

۴‌.سیستم های مورد نیاز:
کامپیوتر خخیییلللییی خوب! داستان سه بعدی مثل دوبعدی نیست که سبک باشه! رم حداقل ۱۶ سی پی یو کرو ۷ گرافیک تا میتونید بالا بگیرید! وگرنه همین مایا هم نمیتونید کامل کارکنید این رو دارم با تجربه ای کسب کردم میگم!!!!،قلم نوری یا تبلت طراحی،قلم و کاغذ

پایان

آخرین ویرایش:

Arman

تحلیل گر
کاربر ویژه
چگونه انیماتور استاپ موشن شویم؟

sketch-1608812605790.jpg

Dragonframe: ابزار قدرتمند برای ساخت استاپ موشن که با کمک ابزارهای خارق العاده ی آن می توانید از تصاویر ثابت ، یک انیمیشن جذاب درست نمایید و خروجی بگیرید.
نمونه انیمیشن ها:
1608813165925.png

iKITMovie: آی کیت مووی” را از آن جهت جزو بهترین های ساخت استاپ موشن برگزدیم که ساخته شده است تا حتی دانش آموزان و آماتورها هم بتوانند از آن برای تولید انیمیشن استفاده کنند. بله … رسالت این نرم افزار بر آنست تا با کمترین اطلاعات از بهترین ابزار و امکانات آن استفاده کنید. در سراسر نرم افزارهای ساخت استاپ موشن، نرم افزاری را پیدا نمی کنید که ۲۲۰۰ افکت صوتی را برای ساخت انیمیشن برای شما در اختیارتان بگذارد. با این امکان دیگر نیاز نیست تا برای پیدا کردن صدای مورد نظر در سراسر اینترنت به جستجو بپردازید.

Stop Motion Studio: ایده ی ساخت استاپ موشن و ابزاری که می توان به ساخت انیمیشنی جذاب دست پیدا کرد به قدری ساده است که این موضوع حتی از محیط کامپیوتر نیز به مرور فاصله گرفته و جای خود را در گوشی ها نیز باز کرده است. اگر در اینترنت بدنبال ” دانلود برنامه ساخت استاپ موشن در اندروید و آیفون” بگردید اولین نتایجی که برای شما به نمایش در می آید اپلیکیشن Stop Motion Studio خواهد بود. محیط ساده و ابزارهای کاربردی همه باعث شده تا این اپلیکیشن را در زمره ی بهترین های استاپ موشن برای ساخت آن قرار دهد. این اپلیکیشن به راحتی از کیفیت های Full HD و ۴K پشتیبانی کرده و تم های زیادی را برای استفاده در خود جای داده است. این اپلیکیشن در کنار تمامی امکانات خود، رابط کاربری بسیار ساده و خلوتی دارد که برای یادگیری این اپلیکیشن، راه را هموار کرده است.

Illustrator: یکی از بهترین نرم افزار طراحی کاراکتر یا صحنه های زیبا...

نکته مهم اینکه من سعی کردم "حداکثر"نرم افزار هایی که لازم هست رو بهتون معرفی کنم،یعنی نهایت نهایتش این ۷ تا نرم افزار رو باید یاد بگیرید

۲.مهارت های مورد نیاز:

چند نکته مهم:​

• در قدم اول روحیه ی کار تیمی و پشتکار بالا رو میشود نام برد. دو مهارتی که نه نیازی به کلاس دارد و نه آموزشگاهی می تواند آن را به شما بیاموزد. این خصیصه که شما بتوانید خود را همیشه در کنار افراد دیگر و عضوی از یک مجموعه ببینید ، نکته ی مهمیست که قبل از ورود به این حرفه باید این مهارت را کسب و یا تقویت کنید. حداقل مهارت هایی که برای شروع یک تیم استاپ موشن نیاز می باشد، گرافیست، اینماتور و عکاس می باشد.
  • خلاقیت و توانایی مدیریت زمان وِیژگی بعدی هست که باید داشته باشید. بخاطر ماهیت صامت و بی جان بودن اجزای انیمیشن و همچنین وقت گیر بودن پروسه ساخت استاپ موشن این دو ویژگی را باید در راس مهارت های خود قرار دهید. خلاقیت از این بابت که بتوانید آثار منحصر بفرد و به دور از کلیشه تولید کنید و مدیریت زمان هم برای آنکه محدودیت زمانی برای پروژه های تجاری و شرایط شغلی ایجاب می کند تا زمان برایتان حکم اسکناس را داشته باشد.
  • مهارت و استعداد هنری و استفاده از ابزارهای کامپیوتری را بعنوان ملزومات کار در بدو ورود به این حوزه قلمداد کنید. اینکه چقدر از فضای کاری و انیمیشن سازی اطلاع دارید و نور و رنگ را چقدر می شناسید، برای کارتان الزامیست. و اینکه برای ادیت تصاویر و پشت هم قرار دادنشان نیاز دارید تا با نرم افزار های استاپ موشن کار کرده باشید و در برخی مواقع برای ادیت تک عکس باید دست به گریبان فتوشاپ شوید!

(حداکثر مهارت ها)
1.نور، رنگ، مبانی تصویر
2.طراحی کاربردی
3.انیمیت استاپ موشن
5.فیزیک در انیمیشن
6.انیمیت افکت استاپموشن
7.کامپوزیت
9.طراحی و کانسپت محیط
11.عکاسی
12.ساخت رزومه و پورتفولیو

در آخرین پست بعد از معرفی کردن تمامی رشته ها ی انیماتور بهتون میگم..

۴‌.سیستم های مورد نیاز:
  • انتخاب دوربین مناسب
  • انتخاب نرم افزار مناسب
  • آماده سازی سناریو
  • انتخاب یکی از شیوه های ساخت استاپ موشن و ابزار آن
  • فضا سازی و انتخاب محیط
  • انتخاب تجهیزات عکاسی همچون پایه دوربین و نور
  • جمع آوری افکت های صوتی و انتخاب آهنگ زمینه
  • انتخاب افکت های تصویری (پیشنهادی)
خب دیگه اگرم استودیو داشته باشید راحت ترید...

پایان

بالا