مدیا لنز | Medialenz

به Medialenz خوش آمدید. به صورت رایگان یک اکانت بسازید و عضو سایت شوید! باعضویت در سایت، شما میتوانید در بحث های انجمن شرکت کنید, و همینطور با دیگر کاربران سایت ارتباط داشته باشید!

Arman

تحلیل گر
کاربر ویژه
به نام خدا
حدود ۶ سال از ساخت بازی "شبگرد:طلوع تاریکی" و برشکستگی شرکت سازنده اش میگذره و از ان روز تا الان هیچ خبری از بازی پرکیفیت ماجراجویی ایرانی نبود یا بهتر بگم هیچ شرکت ایرانی نبود که جرعت کنه بیاد یک بازی ماجراجویی با سطح کیفی بالا بسازه... و هنوز ۲۰ سال عقیب موندگی داشتیم تا اینکه شرکت" استودیو رسانا شکوه کویر" یا همان"RSK" سازنده بازی های مثل "قتل در کوچه های تهران" این جرعت رو به خودش داد تا قدمی بزرگی بزند و به این سکوت عجیب پایان بدهد.
۲۰۲۰۰۹۰۹_۱۳۳۵۲۰-720x470.jpg
بازی "سفیر عشق:روز واقعه" یک بازی مذهبی_تاریخی به سبک هک ان اسلش هست،شما در نقش یک کاراکتر کاملا ایرانی الاصل به اسم "مهران"پسر آرمان هستید(اسم من رو پدرشه😂). این شخصیت از یکی از افراد زخم خورده قرار داد صلح امام حسن(ع) هستش، این فرد همراه با همسرش "پروانه" به شهر رِی برمیگردن اما طی یک مشکلاتی مجبور میشن از اونجا فرار کنن و برن به شهر کوفه که از شانس عجیب این ایرانی به محض ورودش به کوفه...
4e449db3_67ab_4e60_bcf4_f21516ee545d.jpg
ایده اولیه ساخت «سفیرعشق» از سال ۱۳۹۳ توسط عماد رحمانی مطرح و تولید آن از سال ۱۳۹۷ با همراهی و مشارکت مرکز تولید و نشر دیجیتال انقلاب اسلامی (متنا) آغاز شد. طی دو سال تیمی ۲۵ نفره به طور متمرکز روی این پروژه کار کردند تا محصول برای اربعین امسال به صورت فیزیکی وارد بازار شود. اتفاقی که در اربعین به دلیل شیوع ویروس کرونا و ابتلای عماد رحمانی و تعدادی از اعضاء تیم همراهش به کرونا نیفتاد و رونمایی از این بازی با تاخیری چند ماهه همزمان با روز ولادت حضرت زینب (س) انجام شد.
به گفته رحمانی برای روایت سینمایی بازی سفیر عشق بیش از ۳۰۰ دقیقه موشن کپچر ضبط شده و برای گرافیک کار از حداکثر توان فنی Engine Unreal 4 استفاده شده است که یکی از قدرتمند ترین ابزارهای روز مورد استفاده بزرگترین شرکت‌های بازی‌سازی دنیا است.
31e8db3a_4080_4e4e_948f_9f022e2804b5.jpg
بازی از نظر کیفیت واقعا خوبه،استاندار و قدرتمند البته بعضی از خانه ها به دلیل گلی بودنشون کیفیت بنظر عادی میرسه که کنار ساخته های چوبی و سنگی این مشکل برطرف میشه و کیفیت خودش نشون میده،
مشکلاتی که از نظر من داره :
۱. انیمیت:
انیمیت مبارزه واقعا خوب بوده و مشکلی ندیدم مسئله اصلی حرکت نکردن چشم به چپ و راست(پلک نمیگم) و باعث کلا کیفیت کار رو بیاره پایین اصلا فاجعه اش کرده این چشم ها! حالا جدا از این انیمیت آستین لباس کاراکتر ها هم مشکل داشت چون بعضی جاها از بدن و لباس کاراکتر رد میشد! و در آخر انیمیت اسب هنگام عوض کردت جهتش که شده مثل اساسین یک که اونم همین مشکل داشت وگرنه مستقیم حرکت کردن اسبه مشکلی نبود
478d2aeb_4b63_42c5_8db2_f505b15a2d9e.jpg
۲.روایت داستانی و نوع حرکات زبان بدن کاراکتر اصلی:
خب روایت داستانی مشکل اصلیش اینکه وقتی کسی که اصلا با ماجرای عاشورا و... آشنا نیست کمی گیج میشه چون روایت خطی نیست بلکه فلش بک هایی هی وسط بازی میخوره البته درسته که به قمری تاریخ مینویسه ولی اون طرف خارجی که آشنا نیست 😐
خب بحث بعدی اینکه چرا کاراکتر وقتی جوان هستش حرکات قهرمانانش رو حفظ میکنه😐من اون لحظه انتظار یه آدم جوان عادی خام داشتم اصلا این حرکاتش تو کتم نمیره اونجا هم بخاطر همین مصنوعی بنظرمیرسه
۳.باگ هوش مصنوعی شخصیت پروانه
این بدترین نوع باگ بنظر من...
967ccfca_02b4_40b6_a892_c99611ff6fbe.jpg
بازی از نظر گیم پلی اگه قرار باشه به چیزی تشبیهش کنم مثل بازی های اساطیری،گادآف وار،پرنسس پرشیا و خیللیییی کم مارو یاد اساسین می اندازه چون داستان تاریخیه...جالب تر از همه سیستم مخفی کاری و کاور تو کاور و کشتن هنگام اینکار داره...
انواع ابزار های جنگی مثل شمشیر،خنجر،سپر،تیرکمان،... داره که همشون قابل آپدیت هستن و مهم تر از همه هرکدام از اینا انواع حرکات رمزی داره که باید بخریدش، جدا از این من عاشق اون حرکت عجیب چرخشی کاراکتر با سپرم خیلی باحال بود و جالب همین حرکت روی پوستر و جلد بازی گذاشتن
feff3b0b245abd3103ae5af3c987fbf61dcc73bb_1609151639.jpg
موسیقی و صدا گذاری و افکت های صوتی بازی بنظرم خیلی عالی بود مخصوصا صدای دوبلر کاراکتر اصلی که آقای منوچهر والی زاده یا به قول بقیه دوبلر لوک خوشانس و مایکل اسکافیلدو..‌.هستن واقعا بی نظیر بود کلا از نظر صدا گذاری مشکلی من ندیدم!
بازی ایراداتی همچون داستانی و... داره که میشه چشم پوشی کرد اما واقعاااااا بازی شروعی محشر داشت اگه بقیه ی مراحل هم مثل شروع بازی بود دیگه یک گیم عالی میشد اما خب بهر حال این یه بازی ایرانیه و باید با بازی های ایرانی مقایسه اش کرد نه مثل عناوینی خفنی مثل اساسین کرید که تیم تخصصی یوبی سافت و پول هنگفتی که پشتشونه مقایسه کرد، این یک شروعی قدرتمند بوده و طبق گفته این شرکت بازی سازی سفیر عشق سه گانه هست و این تنها اپیزود اول و جدا از این قرار بازی بر اساس خیر و شر یا بهتر بگم اهورامزدایی و افسانه ای به اسم "پترا" در کنار سری بازی سفیر عشق ساخته بشه که یک تعادل ساخت بین بازی های مذهبی و اسطوره ای این استودیو برقرار بشه!
و در آخر تریلر بازی در زیر همین پست قرار میگیرد...

پیوست ها

آخرین ویرایش:
بالا