مدیا لنز | Medialenz

به Medialenz خوش آمدید. به صورت رایگان یک اکانت بسازید و عضو سایت شوید! باعضویت در سایت، شما میتوانید در بحث های انجمن شرکت کنید, و همینطور با دیگر کاربران سایت ارتباط داشته باشید!

کشف راز 41148 ذوالفقار در دست لی لی

Am25

عضو کادر مدیریت
982

اگه یادتون باشه (که امیدوارم نباشه) یه زمانی بدون اجازه آقای فنایی یه سری از فایل های بازی رو باز کردم و یه جورایی فایل هاشو دراوردم (که کار خوبی نبود ! شما از این کارانکنین من عاقبتش رو دیدم!) ولی قسمت خوبش این بود که اسم نرم افزارش رو حداقل تو این انجمن به کسی نگفتم که احیانا کسی شیطنتش مثل من گل نکنه :دی
بگذریم

داشتم فایل های قدیمیمو مربوط به اون موقع برسی میکردم که به این شمشیر توی فایل های بازی رسیدم
شاید بگین چیز عجیبی که راجب این شمشیره چیه ؟ خب اسمشه ! اسم این شمشیر توی فایل های بازی ZulfagharSword.png ذخیره شده !
احتمال زیاد میدونین شمشیر ذوالفقار شمشیر امام علی بود که نظرات مختلفی برای چگونگی رسیدن این شمشیر به دست امام علی هست که ما نمیخوایم وارد اون بشیم.

در حال حاظر سوال اینه که این شمشیر چرا باید در دست لی لی باشه ؟

طبق روایت ها شیعیان امام را به چند نشانه می‌شناختند که از آن جمله ذوالفقار و زره بود. آن را نزد هر کس می‌یافتند که با نشانه‌های دیگر همراه بود او را به امامت می‌پذیرفتند. از امام صادق و امام رضا روایاتی نقل شده است و در زمان نزد آنان بوده است. همچنین روایتی از امام صادق نقل شده است که می فرمایند "و شمشیر آن حضرت هنگام ظهور، همان شمشیر پیامبر ، ذوالفقار است"
پس متوجه میشویم ، ذوالفقار جزء وسایل مخصوصی است که از پیامبر به دیگر امامان (به ترتیب) به ارث رسیده است و هم اکنون این شمشیر ، در دست امام زمان (عج) است.

اگه یادتون باشه در اپیزود سه بازی 41148 زمانی که آمادو سینا رو پیش فونوس بود و فونوس هم یه سخنرانی تحویل سینا داد ، فونوس به مهره های طلایی خداوند اشاره کرد ، مانند حضرت موسی ، عیسی ، محمد و همچنین فونوس گفت که خداوند آخرین مهره طلایی خودش رو برای آخر نگه داشته.
در اپیزود 4 بازی 41148 زمانی که فونوس با سینا روبه رو شد و دید که اون نمرده با تعجب پرسید : "لعنت به تو ... سینا ! تو ... چطور ؟! "
و جواب سینا :

پس قطعا با توجه به اینها در صورتی که این شمشیر در دست سینا(سام) بود با عقل جور در میومد. و خب البته اگه یادتون باشه (اینقد این بازی داره قدیمی میشه که توی هر جمله ام باید بگم اگه یادتونه!) در اپیزود 4 زمانی که سینا به مخفی گاه سازمان 41148 رفته بود اون شمشیر رو دید و گفت با این که تو مبارزه مهارت های خاصی داره ولی که فکر نمیکنه این شمشیر مال اون باشه.

پس باز برمیگردیم به لی لی

این که نه لی لی نه سینا معصوم نیستن چیزی ثابت شده به نظر میرسه. پدر لی لی هم که ساموئل کین(یا شاید ساموئل کینگ) جاسوس بزرگ بود ، که توی خاطرات لی لی به اندازه کافی راجبش خوندیم. پس این مسئله که این شمشیر به لی لی به ارث رسیده باشه کلا منتفیه !

البته این رو در نظر بگیریم که این شمشیر میتونه صرفا یه نماد باشه ! منظورم اینه که در آخر اپیزود 4 زمانی که لی لی به بلک فایترز (مراجعه شود به بلک فایترز=افراط گرایان) به عنوان هدف بعدی اشاره میکنه شمشیر ذوالفقار رو به بیرون میکشه. به معنی این که ...

نظر شما چیه ؟
این تاپیک با پسوند "بحث و تبادل نظر" زده شده پس اطمینان پیدا کنید که شما هم توی بحث شرکت میکنید !

Sobhan.Rubiker

یه نفر که همیشه هست!
کاربرفعال
اگه این شمشیر مال لی لی بوده پس از کجا بهش رسیده؟ مطمئنا که از پدرش ساموئل کین نبوده ولی طبق گفته های لی لی در خاطراتش، مادرش یه فرد خدا پرست بوده.

ممکنه این شمشیر از مادرش بهش رسیده باشه؟

MANI

کاربرفعال

اگه یادتون باشه (که امیدوارم نباشه) یه زمانی بدون اجازه آقای فنایی یه سری از فایل های بازی رو باز کردم و یه جورایی فایل هاشو دراوردم (که کار خوبی نبود ! شما از این کارانکنین من عاقبتش رو دیدم!) ولی قسمت خوبش این بود که اسم نرم افزارش رو حداقل تو این انجمن به کسی نگفتم که احیانا کسی شیطنتش مثل من گل نکنه :دی
بگذریم

داشتم فایل های قدیمیمو مربوط به اون موقع برسی میکردم که به این شمشیر توی فایل های بازی رسیدم

شاید بگین چیز عجیبی که راجب این شمشیره چیه ؟ خب اسمشه ! اسم این شمشیر توی فایل های بازی ZulfagharSword.png ذخیره شده !
احتمال زیاد میدونین شمشیر ذوالفقار شمشیر امام علی بود که نظرات مختلفی برای چگونگی رسیدن این شمشیر به دست امام علی هست که ما نمیخوایم وارد اون بشیم.

طبق روایت ها شیعیان امام را به چند نشانه می‌شناختند که از آن جمله ذوالفقار و زره بود. آن را نزد هر کس می‌یافتند که با نشانه‌های دیگر همراه بود او را به امامت می‌پذیرفتند. از امام صادق و امام رضا روایاتی نقل شده است و در زمان نزد آنان بوده است. همچنین روایتی از امام صادق نقل شده است که می فرمایند "و شمشیر آن حضرت هنگام ظهور، همان شمشیر پیامبر ، ذوالفقار است"
پس متوجه میشویم ، ذوالفقار جزء وسایل مخصوصی است که از پیامبر به دیگر امامان (به ترتیب) به ارث رسیده است و هم اکنون این شمشیر ، در دست امام زمان (عج) است.

اگه یادتون باشه در اپیزود سه بازی 41148 زمانی که آمادو سینا رو پیش فونوس بود و فونوس هم یه سخنرانی تحویل سینا داد ، فونوس به مهره های طلایی خداوند اشاره کرد ، مانند حضرت موسی ، عیسی ، محمد و همچنین فونوس گفت که خداوند آخرین مهره طلایی خودش رو برای آخر نگه داشته.
در اپیزود 4 بازی 41148 زمانی که فونوس با سینا روبه رو شد و دید که اون نمرده با تعجب پرسید : "لعنت به تو ... سینا ! تو ... چطور ؟! "
و جواب سینا :

پس قطعا با توجه به اینها در صورتی که این شمشیر در دست سینا(سام) بود با عقل جور در میومد. و خب البته اگه یادتون باشه (اینقد این بازی داره قدیمی میشه که توی هر جمله ام باید بگم اگه یادتونه!) در اپیزود 4 زمانی که سینا به مخفی گاه سازمان 41148 رفته بود اون شمشیر رو دید و گفت با این که تو مبارزه مهارت های خاصی داره ولی که فکر نمیکنه این شمشیر مال اون باشه.

این که نه لی لی نه سینا معصوم نیستن چیزی ثابت شده به نظر میرسه. پدر لی لی هم که ساموئل کین(یا شاید ساموئل کینگ) جاسوس بزرگ بود ، که توی خاطرات لی لی به اندازه کافی راجبش خوندیم. پس این مسئله که این شمشیر به لی لی به ارث رسیده باشه کلا منتفیه !

البته این رو در نظر بگیریم که این شمشیر میتونه صرفا یه نماد باشه ! منظورم اینه که در آخر اپیزود 4 زمانی که لی لی به بلک فایترز (مراجعه شود به بلک فایترز=افراط گرایان) به عنوان هدف بعدی اشاره میکنه شمشیر ذوالفقار رو به بیرون میکشه. به معنی این که ...

نظر شما چیه ؟
این تاپیک با پسوند "بحث و تبادل نظر" زده شده پس اطمینان پیدا کنید که شما هم توی بحث شرکت میکنید !
تحلیل کامل و خوبی بود آفرین
من مخالفم با اینکه بخوایم به دنبال همه چیزهای بازی تو دنیای واقعی بگردیم
مثلا نوشیدنی جدید سرکل حتما قرار نبود کوکاکولا یا پپسی یا ... باشه.(اشتباهی که خیلی از کاربرهای انجمن مرتکب شدن) بلکه داستان بازی بر مدار نمادها میچرخه و باید اصل قضیه رو بچسبیم
من چیزی که برداشت کردم این بود:ممکنه سینا و لیلی نمادی بودن از افرادی که میخواستن به حقیقت دست پیدا کنن و با ظلم مبارزه کنن (بازهم ربطش نمیدم به امام زمان. چون به نظرم مستر فنایی اگه میخواست چنین شخصیتی درست کنه باید خیلی بیشتر از این پاک و مطهر نشونش میداد پس حتی فکر امام زمان(یا حتی اصحابش) به ذهنم خطور نمیکنه)
من همون زمان که علیرضا ۵۵ لینک دیالوگ های ۴۱۱۴۸ رو برام فرستاد این شمشیر رو دیدم و تو فکر فرو رفتم
حدس من اینه که حتی این شمشیر هم میتونه نمادی باشه از سلاح یاران حق و اینا
یا شاید هم ممکنه اشتباهی باشه از مهدی فنایی که کاراکتر سینا رو به یک شحصیت خاکستری تبدیل کرد

Arman

تحلیل گر
کاربر ویژه
بزارید به چند نکته اشاره کنم:

۱.ممکنه این شمشیر همون معلمش (پیر مرده) بهش رسیده باشه.

۲.«ذوالفَقار» واژه‌ای عربی به معنای «صاحب فقرات» است. فقره خود به معنای مهره کمر است. گفته‌شده‌است چون بر پشت این شمشیر خراش‌های پست و هموار بوده، آن را بدین نام خوانده‌اند.

۳.این شمشیر به داستان پسرش(سامین)هم یه شباهتی داره... کسی که مقابل یاجوج و ماجوج می ایسته یه جایی بهش "صاحب دو شاخ" می گفتند! حالا این شمشیر دولبه هست، کلا منظورم اینکه این شمشیر وقتی دست لیلی بود که داشت راجب بلک فایرز (داعش یا همون یاجوج و ماجوج) حرف میزد دستش بود و می گفت هدف بعدی نابودی این گروه،چه کسی مقابل یاجوج و ماجوج می ایسته؟ ذوالقرنین که اسم دیگه اش میشه "صاحب دو شاخ" و حالا شمشیر چه شکلیه؟"دولبه!" یا بهتره بگم "شمشیر دو شاخه!"

آخرین ویرایش:

Hgfd_ahmadreza

hgfd-ahmadreza
عضو کادر مدیریت
خب دوستان به نظرم اینجا میشه یه نتیجه ی جامعی گرفت!

همونطور که قبلا فهمیدیم بازی 41148 درواقع نمادی از آخرالزمانه! این تیکه پازلو فعلا داشته باشین!
تیکه دوم پازل ارتباط لیلی با کد داوینچیه! که قبلا فهمیدیم! به نظر من اینجا در واقع لیلی تماد نسل مسیحه!
تیکه سوم روم خود @Am25 'گذاشته! سینا اشاره کرده که در واقعا یکی از اون مهره های طلاییه! و البته طبق خاطرات میدونیم که سینا در واقع مسلمانه!
راجب ذوالفقار هم به این نکته توجه کنین که طبق قوانین اسلام شمشیر پدر به پسر بزرگتر میرسه و احتمالا صاحب اون شمشیر سینا بوده و نه لیلی!

و البته طبق روایات دینی میدونیم برخی مردم به اشتباه فکر میکنن که مسیح مرده ولی خدا میگه که اونا زندن و وقتی که حضرت قائم قیام کنه اون همراهشه!

نتیجه ای که من با کنار هم قرار دادن این تیکه های پازل میگیریم اینه که لیلی و سینا و آلیستر در واقه اضلاع مثلث آخر الزمان هستند!
لیلی نماد نسل مسیح! سینا نماد نسل اسلام! و آلیستر نماد دجال! که با هم به نبرد میپردازند!
البته میدونم که خیلی تفاوت دارند ولی به نظرم به این نکته توجا کنید که اینها در واقعا نمادند!

دوستان توجه کنید که این مطالب هنوز در حد فرضیه ان:| با نظرات خود به تکمیل تاپیک کمک کنید:|تچکر:|

آخرین ویرایش:

AGH8792

کاربر
بزارید به چند نکته اشاره کنم:

۱.ممکنه این شمشیر همون معلمش (پیر مرده) بهش رسیده باشه.

۲.«ذوالفَقار» واژه‌ای عربی به معنای «صاحب فقرات» است. فقره خود به معنای مهره کمر است. گفته‌شده‌است چون بر پشت این شمشیر خراش‌های پست و هموار بوده، آن را بدین نام خوانده‌اند.

۳.این شمشیر به داستان پسرش(سامین)هم یه شباهتی داره... کسی که مقابل یاجوج و ماجوج می ایسته یه جایی بهش "صاحب دو شاخ" می گفتند! حالا این شمشیر دولبه هست، کلا منظورم اینکه این شمشیر وقتی دست لیلی بود که داشت راجب بلک فایرز (داعش یا همون یاجوج و ماجوج) حرف میزد دستش بود و می گفت هدف بعدی نابودی این گروه،چه کسی مقابل یاجوج و ماجوج می ایسته؟ ذوالقرنین که اسم دیگه اش میشه "صاحب دو شاخ" و حالا شمشیر چه شکلیه؟"دولبه!" یا بهتره بگم "شمشیر دو شاخه!"
آرمان اگه ذوالفقار میشه صاحب فقرات پس چرا امام علی (ع) اسم شمشیرشون رو ذوالفقار گذاشتند؟

آخرین ویرایش:

Arman

تحلیل گر
کاربر ویژه
آرمان اگه ذوالفقار میشه صاحب فقرات پس چرا امام علی (ع) اسم شمشیرشون رو ذوالفقار گذاشتند؟
یه ساعت من دارم چی‌میگم، ذولقرنین یعنی صاحب دو شاخ و ذوالفقار یعنی شمشیر دولبه!
نکته گرفتید؟مهدی فنایی از شباهت این دوتا استفاده کرده و ترکیبی زده😐😂

AGH8792

کاربر

بگذریم

و جواب سینا :

نظر شما چیه ؟
اولا سلام عرض میکنم خدمت دوستان و همکاران عزیز، بعد از گذشت چند ماه تونستم دوباره بیام و حالا یه سری مشکلات داشتم که اصلا تو بحثش نمیرم
خب من باید بهتون بگم اگه خاطرات سینا شماره یک و دوش رو بخونین هیچ کجای خاطراتش درباره شمشیری که دست لی لی بوده نوشته نشده (نمیدونم تو هم همینو میگی یا نه ولی خب من حالا اینو گفتم)

بالا